Nje burre i mencur i tha te birit: Biri im, ne jeten tende mos hiq dore nga keto tri gjera
Si fillim, ha ushqimin me te mire. E dyta, fli ne shtratin me te mire. E treta, jeto ne shtepite me te bukura.
I biri it ha po si mund ti bej ato qe thua ti kur ne o baba jemi te varfer?
Plaku i mencur ia kthen: Por kur ti te vonohesh per te ngrene e te kete marre uria, cfaredo ushqimi te hash do te te duket me i shijshem. Dhe nese do te punosh shume dhe do lodhesh tere diten, kudo te te zere gjumi ai do te jete shtrati yt me i mire dhe shtepia jote me e bukur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *